محل نصب کولر گازی

کولر گازی پاکشوما

 • راهنمایی نصب

 • قبل از انتخاب نصب تهویه مطبوع ، باید چندین فاکتور در نظر گرفته شود

 • اول از همه ، جهت جریان هوا از واحدهای داخلی نباید در محل کار یا منطقه قرار گیرد. ثانیا

 • ،

 • هیچ مانعی برای راه هوایی وجود ندارد که بتواند از پوشش آن تا حد امکان جلوگیری کند.

 • واحد فضای باز نیز باید در یک فضای بیرون محصور شود ، در غیر این صورت گرما به طور موثری از خانه خارج نمی شود و راندمان کلی سیستم به شدت کاهش می یابد.

 • توصیه می شود واحدهای تهویه مطبوع را در مکانهایی که به راحتی قابل دسترسی هستند برای نگهداری بیشتر در حین کار نصب کنید.

 • مشکل اصلی در نصب سیستم چند شکاف نصب خطوط مبرد بلند برای اتصال واحد خارجی به آن است.

 • هنگام نصب یک سیستم تقسیم جداگانه ، کارکنان سعی می کنند دو واحد را در مقابل یکدیگر نگه دارند ، جایی که طول خط حداقل است. نصب یک سیستم چند اسپلیت می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند ، زیرا برخی از واحدهای داخلی می توانند دور از دسترس باشند.

 • اولین مدل های سیستم چند اسلات دارای یک سیستم کنترل مشترک بود که اجازه نمی داد تهویه هوا به صورت جداگانه برای هر اتاق تنظیم شود. با این حال ، اکنون بازار دارای انتخاب گسترده ای از سیستم های چند شکاف است که در آن ویژگی های عملکردی واحدهای داخلی به صورت جداگانه کار می کنند.

 • انتخاب واحدهای داخلی یک محدودیت دارد: قدرت کل آنها نباید بیش از ظرفیت واحد در فضای باز باشد. اما در عمل دیدن یک سیستم چند شکافی با ظرفیت کل واحدهای سرپوشیده حداقل از 20 درصد از فضای خارج از فضای باز بسیار معمولی است. با این حال ، وقتی همه واحدهای داخلی به طور همزمان روشن هستند ، نباید انتظار عملکرد بهتری داشته باشید

 • زیرا کل ظرفیت سیستم با ظرفیت واحد فضای باز محدود است. به عبارت ساده ، واحد فضای باز تمام توان خود را به کلیه واحدهای داخلی تقسیم می کند تا در بعضی از اتاق ها درجه حرارت بسیار راحت نباشد. با این حال ، محاسبه توان کل آسان نیست

 • زیرا نه تنها قدرت اسمی واحدها را در نظر می گیرد بلکه ظرفیت خنک کننده ، گرمایش ، رطوبت ، رطوبت ، تهویه و غیره را نیز در نظر می گیرد.محل نصب کولر گازی


بهترین مکان برای نصب تهویه مطبوع اسپلیت

تقسیم تهویه مطبوع و انتخاب محل مناسب برای نصب آن از مهمترین عوامل کیفیت هوا در پنل تهویه مطبوع است.


کولرهای گازی اسپلیت از دو قسمت تشکیل شده اند که یکی دارای پنل مخصوص به خود و دیگری با کندانسور یا کمپرسور آن است که به عنوان پانلی در فضای باز برای نصب در فضای باز در نظر گرفته می شود.


در این مقاله ما در مورد نصب مناسب و بهترین مکان برای هر یک از این دو بخش به طور جداگانه صحبت خواهیم کرد و نکاتی را برای تأثیرگذاری در راندمان باد خروجی شما بیان خواهیم کرد. با ما بمان.


بهترین مکان برای نصب تهویه مطبوع داخلی اسپلیت

چندین نکته مهم در انتخاب بهترین مکان برای نصب کولر پانل داخلی وجود دارد که می تواند تأثیر بسزایی در شدت و کیفیت باد خنک کننده داشته باشد.

سطح کولر
سعی کنید ابتدا به یاد داشته باشید که کاملاً با سیستم تهویه مطبوع خود تنظیم شده اید. برای جلوگیری از اتلاف آب و آسیب دیدن سیستم تهویه هوا.

فاصله از پانل تا سقف را در نظر بگیرید
معمولاً ارتفاع سقف در خانه ها زیاد نیست ، هوای گرم به سطح فوقانی و نزدیک به سقف منتقل می شود. بنابراین توصیه می شود بهترین مکان برای تهویه هوا نیم متر با سقف فاصله داشته باشد تا در حین تعمیر و سرویس قابل دسترسی باشد و در معرض هوای گرم داخل اتاق قرار نگیرد.


پانل نباید نزدیک به تجهیزات تولید گرما یا رطوبت باشد
مراقب باشید پنل داخلی Split را در نزدیکی هرگونه تجهیزات تولید گرما یا رطوبت قرار ندهید زیرا این کار علاوه بر آسیب رساندن به تهویه هوا و کاهش راندمان آن ، باعث ایجاد هوای ناخوشایند و پراکندگی هوای گرم و مرطوب خواهد شد. کیفیت خانه شما بدتر می شود.


هنگامی که رطوبت و دود وارد فیلترهای تهویه مطبوع شما می شود ، عمر سرویس طولانی تر خواهد بود و اگر به موقع سرویس دهی نشود ، می تواند صدمات جدی به سیستم تهویه مطبوع شما وارد کند که این امر می تواند هزینه زیادی را به همراه داشته باشد. برای تعمیر آن

پنل داخلی را در قسمت های مقابل درب و پنجره نصب نکنید
یکی از قابل توجه ترین نکات در انتخاب محل مناسب برای نصب کولر گازی ، انتخاب مکان هایی است که روبروی درب یا پنجره قرار ندارند.

با توجه به موقعیت مناسب ، هوا خنک تر است و در محیط خانه شما دوام بیشتری خواهد داشت.
فضای مورد نیاز برای تعمیر و سرویس را در نظر بگیرید.

هنگام انتخاب مکانی برای نصب اسپلیتر ، سعی کنید فضای مورد نیاز برای نگهداری را بدست آورید تا در صورت نیاز تعمیرات مشکل نباشد.

در عین حال ، سعی کنید فاصله خود را از سقف حفظ کنید تا تهویه مطبوع در رفت و آمد زیاد نباشد ، زیرا این موضوع همچنین می تواند خسارت وارد کند.

بهترین مکان برای نصب پنل خارجی را انتخاب کنید
خوب ، همانطور که سعی کردیم ایده آل ترین شرایط را برای نصب پنل کولر در محیط داخلی توضیح دهیم ، باید به کندانسور و کمپرسور نیز توجه داشته باشیم که اگر بتوانیم یک پنل کولر در فضای باز مناسب پیدا کنیم ، خنک تر خواهد شد. بسیار سالم ، با مصرف بهینه و با کیفیت بالا.

سایبانها را برای کندانسور در نظر بگیرید
اگر یک کندانسور را در قسمت بیرونی پنل قرار دهید ، به خنک کردن هوا در فرایند کمک می کند ، بنابراین توصیه می شود در صورت لزوم پانل را روی سقف قرار دهید. به خاطر داشته باشید که هم عمر کندانسور شما را افزایش می دهد و هم کارایی تهویه هوا را افزایش می دهد.

کندانسور را از مکانهایی با هوای آلوده خارج کنید
از آنجایی که پانل تهویه مطبوع خارجی در تولید هوای خنک کننده نقش مهمی را ایفا می کند ، توصیه می شود مکانی که برای نصب نصب می شود در مکانی با هوای کافی باشد. کندانسور را از مکان هایی که هوا آلوده تولید می کند ، دور نگه می دارد گرد و غبار ، لوله های گرما ، فن ها و موارد دیگر نگه می دارد.

اگر بتوانید پنل بیرونی خود را به درستی سوار کنید ، مصرف برق بسیار کاهش می یابد و هوای تولید شده توسط آن بسیار راحت خواهد بود.

کندانسور را تا نیم متر خالی بگذارید
وجود فیکسچرها و حتی دیوارها در نزدیکی کندانسور عملکرد دستگاه تهویه هوا را مختل کرده و نیاز به انرژی بیشتری نسبت به کندانسور دارد تا کولر را به درجه حرارت و کیفیت هوا مورد نظر منتقل کند ، بنابراین توصیه می شود در اطراف پنل خارجی هوا باشد. تهویه مطبوع برای بهینه سازی عملکرد خنک کننده ، بنزین خود را تا حدود نیم متر فضای خالی نصب کنید.

امیدواریم که این مورد را مفید و کامل پیدا کنید ، ما سعی کردیم از آن کمی سخت تر استفاده کنیم تا در صورت برآورده شدن نیازهای شما بهترین عملکرد و استفاده بهینه از سیستم تهویه مطبوع خود را از دست ندهید. استفاده کنید